Informace 12.5.

Dodatkové info ŠVP:
 
Připomínám, abyste mi dodali do konce tohoto týdne papír s BOZP s podpisem a datumem odjezdu. (bez tohoto papíru nemohou děti vyjet!)
Dále obálku s 300 Kč na výlety a s pohledy. Pokud by měl někdo něco na odměny, prosím ozvěte se mi a domluvíme se, jak mi je předáte. Děkuji. Kdo bude dávat dětem nějaké léky, prosím do konce tohoto týdne - podepsané.
Kapesné např. 150 Kč.
 
DNE 15.5. FOCENÍ TŘÍD
Třídní foto A5        30kč
Skupinové foto A6 25kč
Třídní foto A4        60kč
 
Peníze pošlete tento týden. Prosím přesné částky a jaké fotky chcete. Děkuji. 

Informace 5.5.

INFO ŠVP:
 
Odjezd 20.5. z ulice Bachova, sraz v 8h.
Děti budou mít sebou do autobusu batůžek se svačinou, pití, pláštěnku.
Kdo bude potřebovat, dejte dětem kinedryl.
 
Sebou (kromě věcí, které jsou v seznamu, jež jsem rozdávala na tř. schůzce): penál (plně vybaven), písanka, slabikář a matematika.
Doporučuji: povlak na polštář na špinavé prádlo, děti si ho budou dávat na jedno místo a nepoplete se jim s čistým. Nějakého plyšáka na spaní a např. karty, dobble atd.
Bylo by dobré, kdybyste dětem věci podepsali.
 
Nezapomeňte dát dětem léky - do nějaké taštičky - PODEPSANÉ já je vyberu na místě a budou u mne. Opalovací krém, sprej proti klíšťatům.
Můžete posílat obálku s pohledy (můžou být očíslované) 300 kč na vstupy a nutně musím mít od každého papír s BOZP a info pro zdravotníka (rozdávala jsem na tř. schůzce) bez tohoto papíru dítě nemůže vyjet!
 
Dále Vás chci poprosit, zda máte někdo možnost sehnat nějaké reklamní předměty či něco dalšího na odměny... Bude to velká pomoc. 
 
S naší třídou jede ještě pí. vychovatelka Anička. Připomínám, že před autobusem nic nevybírám. 
Po dobu švp mi můžete psát, (či zavolat, ale pouze ve večerních hodinách cca od 20ti h.), fotit budu a fotky vám pak dám na stránky.
 

Informace 8.4.

Dobrý den,
naše škola se účastní projektu "Batůžek pro Afriku". Dostali jsme od pí. ředitelky do každé třídy batůžek z Decathlonu, který máme naplnit věcmi dle seznamu. Možná už vám děti doma říkaly. Dnes jsme se o tom ve třídě bavili a spoustu dětí se přihlásilo s určitou věcí, kterou přinesou do batůžku. Je jich tolik, že jsme se rozhodly, že naplníme dva - jeden pro holku a druhý pro kluka. Řekla jsem dětem, že vezmu doma batůžek synovi :-) ať máme dva. Ale nebojte, já mu koupím nový :-)))
V seznamu jsou např: pastelky, tužky, pera, guma, ořezávátko, žabky, mýdlo, kartáček na zuby a pasta, tričko či kraťasy nebo sukně/šaty, balónek atd..
Děti budou rády, že mohou udělat dobrý skutek (díky vám).  Já děkuji též.
 
Děkuji i za věci, které občas pošlete a tím šetříte náš třídní fond :-)) 
 
Stále platí, že děti musí číst denně (jinak než čtením se číst nenaučí). Již jsme probrali ve slabikáři všechna písmenka.
V pátek píšeme vždy krátký "diktátek", je potřeba, aby si na ně děti zvykly a aby se naučily slova psát, nejen opisovat či přepisovat. Pokud někdo dostane horší známku, nědělejte z toho žádné vážné závěry - my jen trénujeme na těžší časy :-)
 
V M prosím stále počítejte dokola do 10ti, ať mají děti co nejvíce zafixováno. Můžete procvičovat slovní úlohy, jsou pro děti těžké..
 
Připomínám blížící se třídní zchůzky, tam si povíme víc o ŠvP, doplatek platby by měl být do konce dubna.
 

Informace 27.2.

Dobrý den, 
 
V matematice počítáme do 9, za chvíli budeme do 10ti. Doma procvičujte počítání přes 10. Je složitější a děti by měly umět dobře počítat do 10ti.
 
V Čj čteme ve slabikáři písmenko Č. Děti by měly číst slabiky a krátká slova, rozhodně by si už neměly moc motat písmenka. Při psaní v písance, kde už jsme psali velké P, R by už měly umět navazovat písmenka na sebe. Dále procvičujte vyhledávání slov v textu, umět odpovědět na otázku po přečtení příběhu a jednoduché křížovky, aby děti vědely, jak jdou písmenka za sebou ve slovech. Od toho je právě domácí příprava a poctivé opakování. Děti by měly číst denně. Vidím, které děti doma poctivě procvičují učivo, začínají se projevovat rozdíly. Prosím o důslednost!
 
Stejně tak připomínám pomůcky, začínají se nám množit případy častého zapomínání či nepřipravení se dle rozvrhu. 
Děti mají mít: 
vždy ořezané pastelky, pera, lepidlo, mazací tabulku s fixou a hadýrek na setření, nůžky, modelovací podložku (někteří si stěžují, že jim zapadla za skříň). Tužky ( nejlépe 2 - 3 ).
Snažím se psát do notýsku, když někomu něco dojde..
Opakovaně prosím podepisujte notýsky/Žk pokud tam něco napíši - Děkuji.
 
Ještě prosím o ruličky od kuchyňských utěrek, každý jednu a víčka od pet lahví (stačí cca 15)
Pokud by někdo mohl donést černé i barevné papíry, bylo by to fajn. Říkala jsem to i dětem, zatím přinesl pouze jeden chlapec.
 
Děti jsou celkem šikovné, stále se snaží. Za to je chválím a bývá s nimi legrace, to co dokáží vymyslet... :-)))
 
 
 

Informace 27.1.

Ve čtvrtek 31.1. se vydává vysvědčení 4. vyučovací hodinu. 3. vyučovací hodinu proběhne v tělocvičně Královský ples. Je to každoroční akce pro děti 1 - 3tř. Bylo by fajn, kdyby měli děti kostýmy postav z hradů či zámků. Např: princ, princezna, rytíř, král...
 
V úterý 29.1. jdu s vybranými dětmi z 1. tříd na fotbalový turnaj Kopcap. Sejdeme se před školou v 7:25, odchod je v 7:30. Abychom tam byli včas, prosím doražte včas před školu. 
 
Na začátku února (tedy v pololetí) budu přesazovat děti. Je to z důvodů o kterých jsme se bavili na třídních schůzkách.
 

Informace 15.1.

Dobrý den,
Sdružení rodičů zve na společenský večer, který se uskuteční 22.2. od 19 hod. v jídelně naší školy.   Vstupenky jsou k zakoupení u paní učitelky ve třídě. Bližší info: https://www.zsmikulova.cz/aktuality/.
 
Nastal čas začít psát perem, prosím tedy, aby jste tento týden dali dětem do penálu pera. Může být Stabilo, které je vytvarované (např. pro děti, které mají špatný úchop) i gumovací, pokud ho už máte, ale prosím o to, aby jste řekli dětem (i já tak učiním ve škole), že gumovat zatím nebudou. Pokud udělají chybu, byla bych ráda, aby ji škrtly a napsaly vedle. Jde o to, aby chybu viděly a poučily se a i já uvidím, co jim dělá problém. Postupně budu říkat dětem, které už můžou psát perem a kdo bude mít ještě tužku.
 
Prosím o donesení ruličky od toaletního papíru.
 
Učíme se počítat do 6 pomalu začnem i se 7, můžete doma již trénovat.
Čtěte ve slabik
áři, jsme u písmena V. Je tam vždy básnička, prosím naučit báseň u dalšího písmene, budu ji zkoušet na známky. Dále zkoušejte číst v knize, kterou jsem dala dětem před Vánoci, má velká písmena což je ideální pro začínající čtenáře. Stačí vždy např. 2 věty.
Děti už by měly rozeznat co je písmeno, slabika, věta a čím končí . ? ! intonace.
 
Dne 31.1. Čt se rozdává vysvědčení a 1.2. Pá jsou pololetní prázdniny.
 
 

Informace 7.1. 2019

Dobrý den,
 
dne 10.1. Čt  jdeme do planetária na pohádku Polaris. Cena je 75 kč. Posílejte po dětech, děkuji.
S sebou batůžek se svačinou, pití, čip na oběd, děti by sebou na výlety měly nosit legitku na mhd. Sejdeme se v šatně, budeme odcházet před 8h.
 
dětem jsem dnes rozdala nové učebnice na M, prosím dejte do obalu a podepište. Zkoušejte doma číst z knížky, kterou jsem dětem dala před Vánoci.
Doufám, že ve středu bodou mít všechny cvičící děti TV! Velmi často děti tělocviky zapomínají doma..

Informace 20.12.

Dobrý den, chtěla bych upozornit na to, že se opět u nás ve třídě vyskytly vši. Prosím, důkladně prohlédněte dětem vlasy, ať se vši dál nešíří!!!
 
 Přeji vám krásné vánoce, šťastný nový rok, šikovné, zdravé a usměvavé děti :-))) opět se těším na shledání v novém roce 2019 
 

Informace 9.12.

Připomínám, že 11.12. jedeme na výlet do svíčkárny Šestajovice. Sejdeme se v šatně v 7:55h. ať děti počkají u družinového vchodu a sundají si jen čepice, ke škole bude přistaven autobus. Návrat je plánován mezi 12 - 13h. Děti předám p. vychovatelce a půjdou na oběd. Děti budou mít pouze batůžky se svačinou, pitím a čipem na oběd. Zvažte zda dáte dětem peníze.
 
Poslední vyučovací den před vánoci 21.12. si první hodinu uděláme besídku s rozbalováním dárečků a pak půjdeme do kina na novou vánoční pohádku Čertí brko :-) cena je 109kč, posílejte po dětech 100kč zbytek uhradím z výtěžku z Jarmarku. Můžete pomalu začít posílat po dětech drobné dárečky.. já je očísluji a budeme losovat. Pokud chce někdo dát ještě dáreček někomu konkrétnímu může. Také vás chci poprosit o trochu cukroví již na 20.12. uděláme si s dětmi volnější den se soutěžemi.
Děti nastupují do školy 3.1. 2019
 
Fotky ze 7.12. budou cca za 10 dní.
 
Jinak doufám, že čtete denně, trénujete psaní, počítání. Jistě víte sami, kdo potřebuje procvičovat více.. Za chvíli budu rozdávat M - 2, kde už budeme mít i číslo 6.
 
 

Informace 15.11.

M - sčítáme, odčítáme do 5ti, pracujeme i s 0. S dětmi opakujte, sami podle pracovního sešitu vidíte, komu to dělá problémy. 
Čj - čteme slabiky již dohromady, čtěte denně.
Prv - probírali jsme rodinu, byla jsem překvapená, kolik dětí neví, jak se jmenují jejich rodiče...
Opakujte pravou/levou stranu, vázání tkaniček, adresu, datum narození.
Jinak si myslím, že se děti snaží. Často se smějí, i když někdy už je potřeba je usměrnit, začínají rušit při vyučování.

Informace 5.11.

V pátek jsem vám rozdala přihlášky na Školu v přírodě. Celková cena ŠvP je 2010 Kč. ( Na přihlášce je chyba, místo záloha je tam napsáno cena) ještě počítejte s penězi na výlety cca 250kč. Prosím o vyplnění a zaslání co nejrychleji zpět. Zálohu 1000kč prosím NEposílejte po dětech, musíte ji poslat na účet školy a to do 20.11.2018. V.S. vám nalepím zítra do notýsku.
 
Již čteme slabiky - snažíme se už neříkat M E (dohromady ME), ale rovnou ME, pomalu začneme spojovat dvouslabičná slova.
Počítáme + - do 5
 

Informace 26.10.

Dobrý den,
Chtěla bych pochválit děti za návštěvu divadla. Chovaly se výborně, měla jsem pocit, že je to nejhodnější třída v divadle :-) i cestu MHD jsme zvládli dobře. Takže velká pochvala! (nakonec jsme byli v divadle V Korunní).
 
DÚ na prázdniny je číst v Živé abecedě a první strana z nové písanky. Procvičujte sčítání a odčítání.
Prosím, aby děti donesly příští týden 1 toaletní papír a jednu ruličku od toal. papíru (budeme něco vyrábět).
 
Dále prosím, abyste dohlédli na pomůcky - ořezané pastelky, tužky (děti mívají neořezané a tím se opravdu nedá do písanky psát)
Stejně tak dětem chybí lepidla, nůžky, někdo si stěžuje, že nemá fixu na mazací tabulku. Stává se dokonce, že děti nemají pracovní sešity. Musím říci, že to není chyba pouze dětí. V první třídě musí rodiče školní tašku kontrolovat s dětmi.  Prosím dolaďte, zdržuje to vyučování a ostatní děti.. Máme ve třídě některé děti, které rády a ochotně pomáhají a půjčují spolužákům své náhradní pomůcky. Je to hezké, ale na druhou stranu by měl mít každý své pomůcky. Dále opakovaně žádám podepisovat notýsky a Žk pokud tam napíši nějakou informaci.
 
V listopadu proběhne naučný program Ornita - cena je 65Kč/dítě - můžete začít posílat
 
Na příštích tř. schůzkách (listopad) se vás budu závazně ptát na ŠvP, tak prosím rozmyslete, abychom mohly s dětmi jet musí nás být většina.
 
 

Informace 16.10.

Dobrý den,
Připomínám, že ve čtvrtek 18.10. je focení fotoročenek, prosím ať děti přijdou hezky oblečené do školy.
 
V matematice probíráme sčítání a odčítání do 3, začínáme do 4. Trénujte doma opakujte, vysvětlujte, né všechny děti to chápou, domácí příprava je důležitá, stejně tak i v ČJ - dětem se pletou písmenka, někteří písmenka ani neznají. Velmi jednoduše se pozná kdo doma čte denně.. Děti se ve škole snaží, za to je chválím :-) 
 
Dnes jsem dala první známky, jedničky dětem, kterým se samostatná práce (rozklad čísel) povedla. Dětem, kterým se to až tak nezdařilo jsem udělala jen značku V. (jako viděla) - trénujte.
Nedivte se, že známky budou různě barevné, nechci, aby si děti vytvářely odpor k červené barvě, budu ji tedy zatím používat stejně často jako barvy ostatní.
 
 

Informace 9.10.

Dobrý den,
Připomínám, že děti které byly vybrány na Cross cup běží ve čtrvrtek po první hodině, dejte dětem sportovní oblečení. S paní učitelkou, která s nimi jde se sejdou v šatně, s sebou budou mít batůžek s pitím se svačinou, čip na oběd.
 
V Čj se pomalu začínáme učit spojování písmen (slabik) - L - A je LA, L - O je LO denně doma čtěte z Živé abecedy, děti to neslyší automaticky jako my, klidně řeknou L - A čteme jako LO :-) je potřeba to opravdu trénovat.
V M opakujte znaménka menší, větší a rovná se. Již jsme začali sčítání do 3, k tomu přidáme za chvíli odčítání. 
 
Připomínám platby.
 
Děti chválím, opravdu se při vyučování snaží, je vidět, že je učení baví - hlásí se, komunikují, střídání aktivit jim vyhovuje, chovají se k sobě dobře. Jen začínají být upovídaní, řekla jsem jim, pokud je budu opakovaně napomínat při vyučování dostanou mračouna do ŽK. Koncem října, začátkem listopadu začnu pomalu známkovat.
 

Informace 1.10.

Dobrý den,
Dětem jsem dnes rozdala přihlášky na ročenky - cena 200kč. Fotit by se mělo 18.10. prosím vyplňte a pošlete co nejdříve zpět. Jedná se o album první třídy na památku. Fotografovat se budou všichni, ale kupovat si album nemusíte, kdo nemá zájem. Potřebuji však od každého (i od těch, kteří album nechtějí) vyplnit příjmení, jméno, přezdívku (nebo jak se dítěti říká), záliby (koníčky, co rádo dělá), případně úspěchy.
 
Připomínám denně číst v Živé abecedě, již jsme začli probírat páté písmenko I a začíná se pomalu ukazovat, kdo doma nečte pravidelně, dětem se začnou písmenka plést a motat, číst denně je VELMI důležité.
 
Stále se ve třídě vyskytují VŠI, prosím kontrolujte dětem vlasy denně, nebo se jich nezbavíme!
 
Připomínám ořezávání pastelek a tužek! Děti bě měly mít v penále alespoň dvě tužky, když se jedna zlomí při hodině není čas na ořezávání..
 
Cross cup - závod v běhu mezi školami. Za naší třídu jsme již vybrali dvě holčičky a dva kluky (jistě doma hlásili :-) ) za první třídy běží celkem 5 holčiček a 5 kluků. Závod proběhne příští týden u Chodovské tvrze.
 
Můžete posílat peníze na divadlo 24.10. kdo nezaplatil 50kč na hygienu pošle 80kč. Kdo zaplatil 50kč za hygienu pošle pouze 30kč. Děkuji moc.
 

Informace 24.9.

Dobrý večer,
musím vás informovat, že se u nás ve třídě opět vyskytly VŠI!!!!!!
Opravdu vás důsledně žádám i jménem rodičů, kteří se jich právě v tuto chvíli snaží zbavit, aby jste svým dětem DŮKLADNĚ prohlédli hlavy!!
Děkuji JH.

Informace 21.9.

Vážení rodiče, ráda bych vám moc poděkovala za pomoc při Jarmarku. Děkuji všem co něco upekli, prodávali jsme hodně a vydělali jsme si 2710kč takže máme celkem dost. Peníze jsou schované v trezoru a čekají, až se rozhodnem, jak s nimi naložíme :-)
 
Připomínám ořezávání pastelek a tužek. Dnes jsem viděla, že ne všechny děti je mají ořezané. Není možené pracovat s "kopitem".
 
Dne 24.10. od 10ti hodin půjdeme do divadla U hasičů na představení Modroočko. Sraz bude normálně do 8h. ve třídě. Děti budou vhodně oblečeni do divadla, s sebou budou mít batůžek se svačinou, pití, čip na oběd, kapesníky.  Cena představení je 80kč/dítě. Kdo zaplatil 50kč na hygienu, doplatí už jen 30kč. :-) Peníze zatím neposílejte, včas napíšu.
Hezký víkend JH.
 
 

Informace 14.9. 2018

Pomalu začínám dávat dětem domácí úloly (DÚ), a protože ještě neumějí psát, tak se mi v minulých letech osvědčila metoda, že si děti udělají sluníčko tam, kde bude domácí úkol. Vás rodiče prosím o pomoc. Ptejte se dětí zda mají DÚ a koukněte do sešitů zda tam není sluníčko. Děti si za čas zvyknou a budou si pamatovat, ale chvíli to potrvá.
Dál vás znovu prosím, aby jste opravdu podepisovali notýsky. Je to pro mne zpětná vazba, že jste informaci četli. 

Informace 8. 9. 2018

UPOZORNĚNÍ!  Ve třídě se objevily vši, prosím o řádnou prohlídku vlasů.

Dále bych vás chtěla požádat, aby děti nosily zatím všechny pracovní sešity každý den. Rozvrh máme zatím orientační. Kdo ještě nezaplatil všechny platby, prosím o zaplacení.

20.9. je jako každý rok Mikulovský Jarmark. Koná se na zahradě školy cca od 14 hodin. Děti prodávají své výrobky a utržené peníze nám zůstávají ve třídě. Za ně si pak něco pořídíme nebo pojedeme na výlet.  Ráda bych vás proto požádala, zda by někdo nemohl něco upéct a my bychom to na Jarmarku prodávali.

Děti moc chválím. Skvěle zvládly první týden školy a zatím byly moc hodné. Mám z nich radost :-)

 

Nové info k organizaci 

NABÍDKA ŠKOLNÍCH KROUŽKŮ - ČÍM DŘÍVE VYPLNÍTE, PODEPÍŠETE A VRÁTÍTE, TÍM VYŠŠÍ ŠANCI MÁTE NA TO, ABY BYLO JEŠTĚ V KROUŽKU VOLNÉ MÍSTO. 

Nezapomeňte přidat podpis, bez vašeho podpisu nemůžu kroužky nahlásit.

Dále vás chci požádat, abyste podepsali všechny sešity, vyplnili první stranu žákovské, denně se do ní dívali a zároveň i do úkolníčku. Vše dejte do obalu.

Dále je potřeba, zda byste dali dětem pytlíky na bačkory do šatny (třeba ty, které dostali první školní den). Děti si do nich dají bačkory a pověsí na háčky, je to i proto, aby p. uklízečka mohla vytírat šatny a aby se dětem neztrácely. Samozřejmě podepsané.

Dále prosím o tvrdé desky A4 do aktovky, do těch si budou děti dávat sešity a další věci.

Dnes jsem dala dětem žákovské knížky a do nich ofocený rozvrh a lísteček na mlíčka. Připomínám, že ve středu máme 5 vyučovacích hodin, tedy do 12:35 a pak následuje oběd…

 

1. školní den - 3. září 2018

Prvňáčci čekají před školou, shromáždí se u své paní učitelky. Poznáte mě, budu mít na deštníku uvedenou třídu. 

Děti si mohou vzít školní batohy (jistě se těší, až si je poprvé vezmou J ) jiné věci tento den nenoste.

Nejprve si všichni poslechneme před školou připravené přivítání (bude mluvit paní ředitelka, pravděpodobně i někdo z místního úřadu, možná si něco připravili i starší žáci).

Potom si paní učitelky odvedou své děti i s rodiči do svých tříd (tento den ještě bez přezutí).

Rodiče si své děti ve třídě mohou vyfotografovat, pak však opustí třídu a přesunou se do školní jídelny, kde s nimi budou mluvit paní vychovatelky (ohledně školní družiny a obědů).

Po hodině (v 8:45) odvedeme všechny děti do školní družiny a rodiče přijdou za námi do třídy na první třídní schůzku. 

Po třídní schůzce si vyzvednou rodiče své děti, případně se domluví  s družinou (oběd si musíte sami objednat předem přes školní jídelnu). …..

Info k družince: školní družina tento den bude fungovat od 6:15 (ranní družina) do 18:00 hodin.

Prosím, než vyplníte potřebné přihlášky do školní družiny, noste do té doby každý den podepsané lístečky s informací, kdy a s kým dítě z družiny odchází.

Výuka v dalších dnech:

4. září - do 11:40 hodin

od 5. září - podle rozvrhu hodin (čtyřikrát týdně do 11:40, jednou týdně do 12:35)