Pomůcky

Výtvarné potřeby

      Rekapitulace, viz dnešní třídní schůzka:
      vodovky, křídy, voskovky, tempery, modelína + modelovací podložka, čtvrtky A4 a A3 a kdo ještě nekoupil :-) malý sešitek (úkolníček) A6.
 
      Tento týden se děti budou především seznamovat se školou, se třídou, budem si rozdávat učebnice, sešity, uklízet výtvarku... vysvětlovat si 
      pravidla naší třídy, bezpečnost.. Celý týden se budeme scházet v naší šatně, kde na sebe navzájem počkáme (u druživového vchodu do školy)
      Dnes jsem dala dětem do ŽK rozvrch hodin, lísteček na mlíčka, prosím ŽK vyplňte, do ŽK se dívejte každý den, stejně tak do notýsku. Co nejdříve dodejte všechny dotazníky. Vybírám (posílejte po dětech) 50kč na hygienu.
                                                  
Chtěla bych vás moc poprosit, zda byste podepsali ÚPLNĚ VŠECHNY VĚCI dětem (děti si to opravdu mezi ostatními nepoznají)!!! Nalepte dětem i kolem tužek proužek s iniciály, podepište věci na tělocvik, jednotlivé pomůcky na výtvarnou výchovu, čtvrtky, boty (každou zvlášť), svačinové boxíky... Zkrátka označte vše, o co opravdu nechcete přijít! Předem děkuji. 

 


PROSÍM POZOR!

- Neručím za cenné věci (peníze, šperky, mobily, atd.). 
- Mobil do školy nepatří, pouze v případě, že dítě chodí ze školy bez doprovodu, rodiče tedy potřebují vědět, že dorazilo domů. V takovém případě má dítě mobil u sebe vypnutý a zapne si ho, až odchází domů ze školy. Používáni mobilních telefonů při hodině i o přestávce je zakázané! Je potřeba, aby si děti o přestávce odpočinuly, došly na toaletu, nasvačily se.
- Prvňáci ještě nemají šatní skříňky. Mají pouze svou společnou šatničku, která se nezamyká. Prosím, nezapomeňte dětem podepsat obuv (někdy se třeba po šatnách hledá jedna zakopnutá bota, nebo se naopak jedna najde a neví se, komu patří).
- Počítejte s tím, že než si děti zvyknou si dávat na své věci pozor, budou ztrácet tužky, gumy, pomůcky na výtvarku. Právě díky tomu, že budou mít své věci podepsané, můžete výrazně omezit zbytečné ztráty.
 

SEZNAM VŠEHO, CO BUDEME POTŘEBOVAT 

- čip na obědy na šňůrce (v době vyučování však nenosíme na krku, najděte tedy v aktovce vhodné místo, kam si dítě čip uloží) - čip koupíte u vedoucí školní jídelny
- obuv na přezutí s pevnou patou (ne pantofle!)
- obalenou, čitelně vyplněnou a podepsanou "ŽÁKOVSKOU KNÍŽKU"
- podepsaný a obalený malý sešitek A5 s úzkými linkami (zapisování vzkazů a úkolů = komunikace mezi učitelem a rodičem) KUPUJÍ RODIČE

VYBAVENÝ PENÁL

* 12 kvalitních výrazných pastelek - denně ořezaných (opravdu trvám na tom, aby pastelky i tužky byly tlusté, trojhranné nebo Stabilo vyřezávané pastelky) je to kvůli správnému úchopu, grafomotorice. K nim ořezávátko.
* menší dobré nůžky, které opravdu stříhají - i tvrdý papír (tupé nepořizujte - velmi o to prosím, s těmi je více škody než užitku)
* 2 silné (takové ty tlusté, trojhranné či Stabilo) a měkké tužky na kreslení - denně ořezané + bílá guma.  
* později (až dám vědět) gumovací pero s modrou silnou náplní (0,7) + náhradní náplň či pero Stabilo, které je vytvarované.
Kulaté lepidlo např. Kores, malé pravítko.
VŠECHNY PASTELKY, TUŽKY, NŮŽKY, PERA BUDOU BUĎ PRO PRAVÁKY ČI PRO LEVÁKY!!!!! PODLE ORIENTACE DĚTÍ.

 SVAČINA

- kontrolujte, zda dítěti nezůstaly zbytky svačiny v tašce, ať nemají svou krásnou novou aktovku zbytečně zničenou (někdy třeba i poničené pracovní sešity)
- Vhodnou svačinkou je nějaký obložený chléb či pečivo + zelenina či ovoce, může být i občas něco dobrého, ale pokud dítě moc nesnídá, nedoporučuji, aby se ládovalo sladkostmi. Pokud bude mít dítě nějaký jogurt, je vhodné ho ještě dát do igelitového pytlíku, kdyby se náhodou poškodil kelímek (ať se mu neušpiní taška a věci v ní),  k pití doporučuji nejlépe vodu či čaj.

Dále bych prosila:

- kopie platné kartičky zdravotní pojišťovny
- 50,- Kč na hygienické potřeby - školní záchodky (předávám paní hospodářce, není to pro třídu)
- 2 krabičky papírových kapesníků (pro třídu)
- 1 role kuchyňských utěrek (pro třídu)
- jedno tekuté mýdlo s pumpičkou (pro třídu)
 
- jedna průhledná mazací tabulka A4 s fixem a hadříkem – (děti si jí budou nechávat v lavici) 
https://www.papirnictvipavlik.cz/stiratelna-tabulka-a4-pro-prvni-tridu-z-7719/
 

VĚCI NA TĚLESNOU VÝCHOVU (děti si nosí pravidelně domů vyprat - podle potřeby - hlídejte si, prosím, většinou v pátek)

* Ve velké plátěné tašce (kterou si dáme do skříňky ve třídě) si děti přinesou jedny dlouhé sportovní kalhoty a jedny krátké kalhoty,(holčičky  mohou mít legíny) tričko, mikinu, sportovní boty do tělocvičny - světlá podrážka, pevná pata i špička.

 Pravidla, která se nemohou z bezpečnostních důvodů porušovat !

a) pokud dítě nemá vybavení na tělocvik (hlavně boty), nemůže s námi cvičit
b) nenosíme šperky, dlouhé náušnice, hodinky, náramky, řetízky (pouze v případě písemného  souhlasu rodiče)
c) dlouhé vlasy zapleteme do copu, nebo svážeme do gumičky
d) když dítě nemůže některý den cvičit,  má mít písemnou omluvenku